Aktualnie przeglądasz:: Bankowość

Inwestowanie w produkty finansowe

Inwestowanie w produkty finansowe

Inwestycje to nowy sposób zarabiania pieniędzy. Każdy, kto zdecyduje się na to, by inwestować, może liczyć na naprawdę spore profity. Co za tym idzie możliwe jest także to, że osoba inwestująca osiągnie tak wysoki zysk, że będzie chciała inwestować  coraz więcej, a co za tym idzie osiągać jeszcze większe dochody. Dlatego inwestycje są tak popularne.

Notowania TFi – co to jest?

Notowania TFi – co to jest?

Czy wiesz, czym są notowania TFI? Wiele osób nie ma o tym zielonego pojęcia. Dlatego też nie dziwi fakt, że trzeba im to uzmysłowić. Takie osoby powinny się tym zainteresować, a wtedy będzie możliwe, że zaczną inwestować i zarabiać. TFI to skór od towarzystw funduszy inwestycyjnych, czyli takich instytucji, które zrzeszają różnego rodzaju fundusze. To zrzeszenie pozwala nam na wybranie najlepszej, możliwej oferty. Dlatego też nie dziwi fakt, że tak wiele osób decyduje się na...

Czym są ulgi podatkowe?

Czym są ulgi podatkowe?

Podejmując pewne rodzaje aktywności mamy możliwość skorzystania z różnego rodzaju ulg podatkowych. Polskie prawo jest tak skonstruowane, że jeżeli obywatel robi coś dla państwa, to państwo jest skłonne zrobić coś dla obywatela. Ulga podatkowa należy się przykładowo wtedy, kiedy oddajemy krem lub szpik kostny. Jest to działanie na korzyść osób i instytucji. Dlatego też władze naszego kraju pozwalają nam na skorzystanie z różnego rodzaju ulg, dzięki którym nasze podatki są mniejsze. Jeżeli chcesz skorzystać z...

Kalkulator inwestycji – po co z niego korzystać?

Kalkulator inwestycji – po co z niego korzystać?

Różnego rodzaju kalkulatory pozwalają nam wyliczyć dokładnie wysokość swoich wydatków lub zarobków. Mamy kalkulatory ubezpieczeniowe, dzięki którym dowiadujemy się, ile trzeba będzie zapłacić za OC czy AC, ale mamy też takie, które dedykowane są do różnego rodzaju inwestycji i one pozwalają nam ocenić, jakie będą spodziewane zyski z danej inwestycji. Mogą być różne, tutaj wszystko zależny od sposobu inwestowania, czasu, a także od tego, w co inwestujemy. Kalkulator oszczędnościowy i inwestycyjny powinien nam powiedzieć, co...

Konto emerytalne dla każdego

Konto emerytalne dla każdego

Konto na emeryturę? Dlaczego nie? Taka opcja jest bardzo ciekawa i co najważniejsze pozwala Ci w przyszłości żyć wygodnie i przyjemnie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak należy w takie fundusze inwestować, to sprawdź różnego rodzaju blogi finansowe, bo tam masz najwięcej informacji w tym zakresie. Dlatego też czytanie sieci jest naprawdę dobrym posunięciem.

Najlepszy fundusz, czyli jaki?

Najlepszy fundusz, czyli jaki?

Czy można określić, który fundusz jest najlepszy, czy raczej nie ma takiej możliwości? Wydaje się, że na pewno nie jest to proste, ale przecież nikt nie powiedział, że niemożliwe. Jeżeli się chce, to można zrobić naprawdę wszystko. W sieci jest wiele opisów różnego rodzaju funduszy i na tej podstawie można się dowiedzieć co nieco o tych narzędziach i o ich możliwościach. To natomiast pozwala nam szybko i skutecznie dobrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Notowania funduszy inwestycyjnych

Notowania funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne to doskonały sposób zarabiania pieniędzy. Jeżeli chcesz zarabiać na takim funduszu, to musisz zorientować się w tym, jak działa. Nie jest to trudne, wystarczy tylko kilka minut dziennie przysiąść nad tym i trochę poczytać, a wszystko stanie się jasne. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób interesuje się różnego rodzaju funduszami i nie jest to wcale nic dziwnego. Takie fundusze pozwalają Ci zarabiać naprawdę spore pieniądze i to przemawia nam ich korzyść.

Plany oszczędnościowe przy małych zarobkach

Plany oszczędnościowe przy małych zarobkach

Jeżeli mało zarabiasz, to wcale nie oznacza to, że nie możesz odkładać na przyszłość i że nie będzie Ci się kiedyś lepiej żyło. Nawet gdy zarabiasz mało, to nie oznacza to wcale, że nie możesz z tego więcej wyciągnąć. Trzeba tylko chcieć i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dzisiaj żyjemy w takich czasach, że wszelkie wydatki powinny być w jak największej części pokrywane z dodatkowych dochodów, a te jak wiadomo bywają różne.

Wybierz dobry fundusz inwestycyjny

Wybierz dobry fundusz inwestycyjny

Inwestowanie nie jest wcale prostą sprawą. Wiele osób zastanawia się, jak zaoszczędzić i jak inwestować, ale w starciu z wieloma różnymi możliwościami dostaje dosłownie zawrotu głowy i nie wie, co ma zrobić. Trzeba przyznać, że inwestowanie w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga wiele wiedzy z zakresu finansów,  ta jak wiadomo nie wchodzi do głowy tak całkowicie sama. Trzeba poznać towarzystwa funduszy inwestycyjnych i wiedzieć, jak to powinno przebiegać,...

Zwrot podatku IKZE

Zwrot podatku IKZE

IKZE to indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego, które pozwala nam na gromadzenie pieniędzy na emeryturę. Pieniądze te będziemy mogli wypłacić dopiero w momencie, kiedy osiągniemy 65 rok życia. Oczywiście ta kasa może być wcześniej pobrana, ale wtedy będziemy musieli zapłacić od niej naprawdę duży podatek, więc to się nie opłaca.