Aktualnie przeglądasz:: Finanse

Samodzielne inwestowanie na giełdzie. Czy to działa?

Samodzielne inwestowanie na giełdzie. Czy to działa?

Wiele osób jest zainteresowanych graniem na giełdach walutowych, towarowych i nieruchomości. Pewne obrazy filmowe oraz przekonania silnie wpływają na to, że obracaniem papierami wartościowymi może się zajmować każdy i że inwestowanie, prognozowanie i zarabianie wynikają głównie z „nosa” oraz ze szczęścia. Nie jest to naturalnie prawda i wiele osób niestety miało okazję się o tym przekonać. Dlaczego samodzielne inwestycje nie są skuteczne i o wiele lepszą decyzją jest skorzystanie z instrumentów, jakie mają opracowane dla...

Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy?

Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy?

Można śmiało powiedzieć, że zawsze warto wziąć kredyt gotówkowy – oczywiście o ile jesteśmy poważnymi ludźmi, którzy do wszystkiego podchodzą w całkowicie poważny sposób. Bez najmniejszego cienia wątpliwości kredytu gotówkowego nie powinna brać taka oto osoba, która wychodzi z założenia, iż jakoś to będzie.

Konto dla gimnazjalisty – jakie wybrać?

Konto dla gimnazjalisty – jakie wybrać?

Gimnazjalista to też człowiek! A przecież funkcjonowanie bez konta bankowego w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej skomplikowane. Owszem, można egzystować bez konta bankowego, ale równie dobrze można funkcjonować bez chociażby telefonu komórkowego.

Wiele możliwości brania pożyczek

Wiele możliwości brania pożyczek

Jeśli jesteś osobą, która chce wybierać dla siebie naprawdę dobre pożyczki, to dzisiaj każdy może zdobyć informacje o pożyczkach, które nie są bankowe.

Kiedy warto stawiać na pożyczki gotówkowe?

Kiedy warto stawiać na pożyczki gotówkowe?

Dla wielu osób pożyczki gotówkowe są produktami, które budzą dość mieszane odczucia. Istnieją jednak takie momenty, w którym to jak najbardziej warto się na nie decydować i rozpoczynać bardzo efektywne wykorzystywanie ich wszystkich możliwości, które to należy pamiętać, że są naprawdę duże i można naprawdę wiele zyskać na tych rozwiązaniach wybranych dla siebie.

Bezpieczne lokaty bankowe

Bezpieczne lokaty bankowe

Lokaty bankowe, znane również jako depozyty bankowe, to produkty finansowe, które zapewniają mniejszy lub większy zysk. Można stwierdzić, że jest to pożyczka udzielana bankowi przez klienta w zamian za odsetki.

Pożyczki online od ręki

Pożyczki online od ręki

Wiele osób przyznaje, że co jakiś czas pożyczają niewielkie kwoty pieniędzy, aby pozbyć się chwilowych problemów finansowych i podreperować swój budżet domowy. Nie są to spore kwoty, dlatego pożyczki spłacają szybko i bez nerwów.

Bezpieczne pożyczki pozabankowe

Bezpieczne pożyczki pozabankowe

Do niedawna każdy, kto chciał pożyczyć jakieś pieniądze, udawał się przede wszystkim do banku. Swego czasu te bardzo chętnie udzielały kredytów wszystkim swoim klientom, nie zwracając za bardzo uwagi na ich możliwości finansowe i zdolność kredytową. Kiedy jednak pojawił się na świecie kryzys gospodarczy, sytuacja ta nieco się zmieniła.

Wyniki rynkowe funduszy

Wyniki rynkowe funduszy

Obecnie niemal wszystkie rynki przynoszą ogromne zyski i gwarantują spore korzyści dla każdego, kto zdecyduje się na wejście do gry ze swoim kapitałem. Dlatego notowania funduszy, które zaczęły aktywnie inwestować jeszcze rok temu, kiedy nie wszyscy byli przekonani co do faktycznego końca globalnej recesji, już dzisiaj są bardzo wysokie, a z całą pewnością najbliższe lata to okres dalszego wzrostu koniunkturalnego. W okresie takiej hossy, łatwo jest zarabiać nawet jeśli nie ma się szczególnie doskonałych modeli...

Inwestowanie w produkty finansowe

Inwestowanie w produkty finansowe

Inwestycje to nowy sposób zarabiania pieniędzy. Każdy, kto zdecyduje się na to, by inwestować, może liczyć na naprawdę spore profity. Co za tym idzie możliwe jest także to, że osoba inwestująca osiągnie tak wysoki zysk, że będzie chciała inwestować  coraz więcej, a co za tym idzie osiągać jeszcze większe dochody. Dlatego inwestycje są tak popularne.