Banki doceniają młodych użytkowników

Korzyści płynące z ubezpieczenia na życie

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe może mieć już dziecko, które skończyło 13 r. ż. Jest to niezwykle łatwe wyjście dla rodziców, dzieci z kolei nauczą się istoty dbania o własne finanse. Korzyści czerpać będzie również bank, który inwestując w młodego użytkownika myśli już o nim w dłuższej perspektywie.

Trzeba przyznać, że dla rodziców podobne rozwiązanie niesie ze sobą wiele plusów, ponieważ dostają oni dostęp do bankowości elektronicznej przez co mogą kontrolować wydatki dziecka. Widzą z jakiego bankomatu zostały wypłacone środki, jak i również maja wgląd, gdzie pociecha płaciła kartą. Podobne rozwiązanie niesie ze sobą wiele plusów wobec czego warto jest je mieć na uwadze. Ponadto bank chce zaproponować ofertę, która zatrzyma na dłużej posiadacza konta. Warto jest również wspomnieć, że miesiąc wrzesień to okres dla banków, które w szczególności proponują kredyty gotówkowe dla swoich klientów, którym to nie wystarczyło pieniędzy na wyprawkę szkolną dla dziecka.

Zalety konta dla dziecka

Z początkiem roku szkolnego można także zaproponować rodzicom, aby swym pociechom otworzyli własne rachunki bankowe. Jest to dobry okres choćby dlatego, że w chwili, gdy w trakcie roku szkolnego zostanie zorganizowana wycieczka szkolna, na którą uda się dziecka zawsze będzie można przesłać mu środki, gdyby zaszła taka potrzeba. Ponadto jeżeli rodzice rozważą założenie konta w tym samym banku, w którym to oni posiadają pieniądze to mogą być pewni, że środki zaksięgują się na rachunku pociechy w czasie rzeczywistym.

Podgląd do historii konta

Rozwikłuje to również problem bezpiecznego dawania kieszonkowego. Posiadamy także podgląd do historii konta i wiemy, na co pociechy wydają swoje kieszonkowe. Karta debetowa zamiast fizycznej gotówki wzmacnia z kolei bezpieczeństwo w razie zgubienia portfela czy też kradzieży. Banki także nie stracą na młodych klientach, bo ich pozyskanie traktują jak długą inwestycję. Jeżeli chcesz nauczyć swoje dziecko szacunku do pieniędzy oraz oszczędzania to założone konto osobiste w tym pomoże. Zanim jednak dokonasz wyboru konkretnego produktu bankowego warto jest dokładnie przeanalizować możliwości jakie daje nam rynek. Jest to bardzo ważną sprawą, która wpłynie na podjęcie właściwej decyzji. Zadbaj o to, aby konto było darmowe na zawsze a na pewno będziesz w pełni usatysfakcjonowany korzystaniem z takiego właśnie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, który nie posiada żadnych ukrytych opłat przez cały czas korzystania z niego.