Konto dla gimnazjalisty – jakie wybrać?

Konto dla gimnazjalisty – jakie wybrać?

Konto dla gimnazjalisty – jakie wybrać?

Gimnazjalista to też człowiek! A przecież funkcjonowanie bez konta bankowego w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej skomplikowane. Owszem, można egzystować bez konta bankowego, ale równie dobrze można funkcjonować bez chociażby telefonu komórkowego.

Także drogi rodzicu, jeżeli pociecha namawia Ciebie na założenie konta bankowego, najzwyczajniej w świecie zgódź się na to! W dalszej części tego artykułu podamy argumenty, które być może zdołają przemówić niektórym nieco do rozumu…

Korzyści

Przede wszystkim ciężko nie zwrócić uwagi na to, że konto dla młodych jest w wielu przypadkach całkowicie darmowe – przynajmniej do osiągnięcia przez naszą latorośl pełnoletności. Czyli taki gimnazjalista będzie miał darmowe konto, nie będziemy musieli jako rodzice obawiać się jakichkolwiek opłat. Oczywiście trzeba dopytać o wszystko bank, ewentualnie zablokować niektóre opcje, ale generalnie jest tak, że naprawdę nie powinniśmy mieć jakiekolwiek problemu ze znalezieniem czegoś darmowego dla córki albo syna. No dobrze, ale argument pieniędzy nie zawsze działa całkowicie przekonująco na tych mniej świadomych rodziców… Co zatem można jeszcze interesującego napisać na temat słuszności założenia konta bankowego dla swojej latorośli?

Sprawdź warunki konta w BZ WBK – https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-20/konto-20.html

Rozsądna decyzja

Powinniśmy mieć na uwadze to, że po prostu konto dla młodych sprawia, iż nasza pociecha uczy się już od najmłodszych lat tego, w jaki sposób dysponować pieniędzmi. Jeżeli dziecko w wieku powiedzmy lat 14, ma konto bankowe, to za 10-20 lat, nie zostanie zaskoczone przez bank. Będzie wiedziało wszystko co potrzebne, a to jednak niesamowicie istotne w tym jakże szybko zmieniającym się świecie. Pamiętajmy też o tym, że przecież będziemy mieli nieograniczony dostęp do konta. To powoduje, że będziemy mogli na bieżąco obserwować wydatki swojego dziecka. Jeżeli będą one zbyt duże, będziemy mogli szybko zareagować. Będziemy również mogli z większym sensem planować wydatki, bo będziemy wiedzieli, ile pieniędzy w tym miesiącu potrzebuje nasza pociecha.