Konto osobiste: ważne elementy, które pozwolą wybrać to najlepsze

Konto osobiste: ważne elementy, które pozwolą wybrać to najlepsze

Konto osobiste: ważne elementy, które pozwolą wybrać to najlepszeDzisiaj w każdym banku działającym na terenie naszego kraju można otworzyć konto osobiste. Rachunki osobiste są obecnie standardem i coraz mniej osób ich nie posiada. Bardzo często to pracodawcy są motywatorami do założenia pierwszego konta osobistego. Nie chcą bowiem wypłacać wynagrodzenia za pracę w kasie zakładowej – wolą robić przelew. Wybór kont jest tak ogromny, że warto wiedzieć czym kierować się, aby wybrać rzeczywiście to najlepsze.

Opłaty

Większość banków pobiera od swoich klientów opłaty za prowadzenie konta i wydaną do niego kartę płatniczą. Warto jednak pamiętać, że ich wysokość można być bardzo różna. Do tego często stosowane są zwolnienia z opłat po spełnieniu określonych warunków. I tak na przykład, jeśli co miesiąc na konto wpływa określona kwota, bank może odstąpić od pobierania opłat za prowadzenie rachunki. W przypadku karty opłaty są często znoszone wtedy, kiedy raz w miesiącu wykonana zostanie określona ilość płatności bezgotówkowych. Zanim więc zdecydujemy się na podpisanie umowy z wybranym bankiem, warto sprawdzić, jak kwestia opłat wygląda w innym banku.

Oprocentowanie

Im wyżej oprocentowane jest konto, tym lepiej. W przypadku kont osobistych nie ma co liczyć na wyjątkowo wysokie oprocentowanie, ale banki mogą się w tym względzie istotnie różnić. Jeśli wiemy, że na nasze konto będzie co miesiąc wpływała naprawdę duża suma pieniędzy, warto postarać się i wybrać konto oprocentowane dość wysoko. Różnica będzie bowiem dość wyraźnie zauważalna.

Przelewy internetowe

Dzisiaj większość osób decyduje się na uruchomienie internetowego dostępu do konta. Można wówczas bez trudu opłacać rachunki. Jeśli taka możliwość ma duże znaczenie, zawsze warto dowiedzieć się o wysokość opłat za internetowe przelewy. Większość banków pobiera prowizję za kody SMS, które potwierdzają zlecony przelew. W tym wypadku im niższe stawki są stosowane, tym oczywiście korzystniej. Zawsze warto również negocjować wysokość prowizji pobieranych przez bank.

Wybranie idealnie dopasowanego konta osobistego jest naprawdę możliwy. Wymaga jednak odrobinę cierpliwości.