Wyniki rynkowe funduszy

Wyniki rynkowe funduszy

Wyniki rynkowe funduszyObecnie niemal wszystkie rynki przynoszą ogromne zyski i gwarantują spore korzyści dla każdego, kto zdecyduje się na wejście do gry ze swoim kapitałem. Dlatego notowania funduszy, które zaczęły aktywnie inwestować jeszcze rok temu, kiedy nie wszyscy byli przekonani co do faktycznego końca globalnej recesji, już dzisiaj są bardzo wysokie, a z całą pewnością najbliższe lata to okres dalszego wzrostu koniunkturalnego. W okresie takiej hossy, łatwo jest zarabiać nawet jeśli nie ma się szczególnie doskonałych modeli i symulacji rynkowych, ale po prostu załapuje się umiejętnie na najbardziej czytelne trendy.

Stabilne marki w rankingu funduszy

Natomiast te fundusze, które nie podejmują przypadkowych decyzji i w swoim funkcjonowaniu są stosunkowo zachowawcze oraz poruszają się wyłącznie po bezpiecznych i sprawdzonych ścieżkach – przeważnie nie muszą w ogóle obawiać się o swoje wyniki.

Potwierdza to przeważnie ranking funduszy, który takie najbardziej stabilne marki jak Legg Mason, zarządzane odpowiedzialnie i dość konserwatywnie, bez ponoszenia zbędnego ryzyka i opierając się wyłącznie na sprawdzonej, klasycznej ekonometrii, notorycznie umieszcza na szczycie. Bez względu na to, czy aktualnie na rynku panowała hossa czy bessa, a może nastąpiło globalne załamanie ekonomiczne – fundusze tego typu nie popełniały błędów ani panicznych niezrozumiałych decyzji. Ich siła wynika właśnie z tego, że nie kupują w ciemno emocji ani trendów, tylko opierają się wyłącznie na sprawdzonych i zaufanych sektorach czy spółkach, których wartość można obiektywnie i merytorycznie ocenić oraz prognozować jej stan na najbliższe nie tygodnie, a lata.

Dodatkowe pieniądze na emeryturę

Stabilność funduszu inwestycyjnego jest szczególnie ważna dla osób, które zamierzają przystąpić do planu oszczędnościowego, którego celem jest chociażby odłożenie środków na emeryturę. Podczas reformy emerytalnej w Polsce przewidziano trzy filary, które mają służyć do zabezpieczenia przyszłości każdego obywatela. W rzeczywistości jednak większość osób korzysta tylko z jednego filaru, kompletnie ignorując możliwość, a nawet potrzebę, korzystania z alternatywnych sposobów na pomnażania i zabezpieczanie oszczędności. Konto IKZE oferowane jest przez praktycznie wszystkie fundusze bez wyjątku i pozwala na przygotowanie się na życie po okresie aktywnej pracy zawodowej i już bez dochodów wpływających od pracodawcy regularnie na konto. Wielu emerytów dzisiaj pracuje nielegalnie tylko dlatego, że sama emerytura nie pozwoliłaby im na opłacenie podstawowych potrzeb, a niestety nie mieli możliwości lub nie pomyśleli o oszczędzaniu.