Aktualnie przeglądasz:: Giełda

Notowania funduszy – gdzie ich szukać?

Notowania funduszy – gdzie ich szukać?

Kiedy ludzie zaglądają do Internetu, szukają tu bardzo różnych informacji. Wielu z nich zagląda tylko na serwisy z wiadomościami z kraju i ze świata. Inni systematycznie odwiedzają sklepy internetowe. Jeszcze inni z wielkim zaangażowaniem śledzą to, co pojawia się na serwisach ogłoszeniowych. Nie brakuje i takich osób, które zaglądają do Internetu tylko po to żeby pooglądać nie bardzo mądre filmiki lub sprawdzić co się dzieje na ich ulubionym portalu społecznościowym. Niektórzy zaglądają do sieci po...

Jak zarabiać na oszczędzaniu

Bardzo wiele mówi się obecnie o tym, że nasze emerytury mogą być nam wypłacane dosłownie w głodowych ilościach. Wynika to przede wszystkim z tego, że stale maleje ilość rodzących się Polaków i po prostu nie będzie komu pracować na nasze świadczenia emerytalne. Wiele osób w związku z tym żyje w ciągłym strachu i zastanawia się nad tym, w jaki sposób dorobić sobie do emerytury i zagwarantować święty spokój.

System bankowy w Polsce

System bankowy w Polsce

Mówiąc o bankach nie da się pominąć tematyki systemu bankowego. Na system bankowy składają się instytucje bankowe oraz normy, które określają relacje pomiędzy nimi oraz otoczeniem. W zdecydowanej większości krajów panuje dwuszczeblowy system bankowy, na który składa się bank centralny oraz banki o charakterze komercyjnym. Podobnie przedstawia się to także w naszym kraju.

Konto osobiste: ważne elementy, które pozwolą wybrać to najlepsze

Konto osobiste: ważne elementy, które pozwolą wybrać to najlepsze

Dzisiaj w każdym banku działającym na terenie naszego kraju można otworzyć konto osobiste. Rachunki osobiste są obecnie standardem i coraz mniej osób ich nie posiada. Bardzo często to pracodawcy są motywatorami do założenia pierwszego konta osobistego. Nie chcą bowiem wypłacać wynagrodzenia za pracę w kasie zakładowej – wolą robić przelew. Wybór kont jest tak ogromny, że warto wiedzieć czym kierować się, aby wybrać rzeczywiście to najlepsze.

Lokata inwestycyjna: co to takiego?

Lokata inwestycyjna: co to takiego?

Banki oferują swoim klientom wiele lokat, które są dobrym sposobem na oszczędzanie. Wśród nich na uwagę zasługuje bez wątpienia lokata inwestycyjna, która kierowana jest do osób chcących nie tylko bezpiecznie ulokować swoje oszczędności, ale również dobrze na nich zarobić.

Wybór najlepszego funduszu

O zaletach inwestowania i pomnażania własnych oszczędności mówi się wieloma kanałami informacyjnymi, a także w kulturze masowej, od dawna. Dzięki temu nawet w krajach rozwijających się, ze stosunkowo niskim odsetkiem oszczędzających ludzi i jeszcze mniejszym odsetkiem inwestorów, jak Polska chociażby, z roku na rok wzrasta liczba osób aktywnie pomnażających swoje środki.

Samodzielne inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych

W zakresie lokowania i inwestowania prywatnego kapitału, jedną z możliwości jest właśnie samodzielne realizowanie inwestycji giełdowych. Na pierwszy rzut oka wydaje się to zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż inwestycja w fundusze inwestycyjne, jednak w rzeczywistości nie wcale nie musi być to już takie trudne.

Konsultacje w sprawie pożyczek

provident

Pożyczki gotówkowe to jedne z najczęściej wyszukiwanych w tej chwili słów w sieci. O pożyczkach mówi się wszędzie – traktują o nich wszystkie media, a potencjalni klienci są wręcz bombardowani coraz to nowszymi ofertami. Jak wybrać najlepszą spośród tylu możliwości?

Wybór funduszu inwestycyjnego

Wybór funduszu inwestycyjnego

Bardzo wiele mówi się o tym, że inwestycja w fundusze wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu, który w przeciwnym wypadku inwestor powinien poświęcić na dokładną analizę wszystkich swoich inwestycji. Fundusz inwestycyjny dysponuje specjalistami, którzy zajmują się analizą konkretnych spółek, konkretnych instrumentów finansowych czy obszarów rynków, na których dokonywane są inwestycje.

Kupno samochodu przy wykorzystaniu kredytu samochodowego

Kupno samochodu przy wykorzystaniu kredytu samochodowego

Z kredytu samochodowego można skorzystać na kilka sposobów. Przy kupnie nowego  pojazdu istnieje spore prawdopodobieństwo, że już w salonie samochodowym sprzedawca będzie mógł nam taki kredyt zaproponować, oczywiście we współpracy z bankiem. Opcja taka pojawia się także w większych komisach samochodowych specjalizujących się w sprzedaży aut używanych.