Czy da się na pożyczce pozabankowej nie stracić?

Czy da się na pożyczce pozabankowej nie stracić?

Czy da się na pożyczce pozabankowej nie stracić?
Opinia, która przylgnęła do pożyczek pozabankowych, która dotyczy ich niskiej opłacalności ciągnie się za nimi już od długiego czasu. Przy tym jest ona w pewnym stopniu uzasadniona, ponieważ w przypadku dokonania kiepskiego wyboru można na takim zobowiązaniu naprawdę wiele stracić. Niekiedy konieczne jest oddanie nawet trzykrotnie większej kwoty od pożyczonej. Nie jest to zatem rozsądne działanie. Warto zdobyć wiedzę oraz dokładnie czytać umowy, ponieważ pozwala to na znaczne obniżenie kosztów wzięcia samej pożyczki. Jest to tym samym bardzo rozsądne podejście. Dowiedz się zatem jak nie stracić na pożyczce pozabankowej i na co zwracać szczególną uwagę.

Zwróć uwagę na oprocentowanie branej pożyczki

Bardzo istotnym czynnikiem, który determinuje to czy warto wybrać daną pożyczkę jest jej oprocentowanie, które to powinno znaleźć się na odpowiednim poziomie. Odpowiednio niskim poziomie oczywiście. W przypadku oprocentowania należy jednak zwracać uwagę na RRSO. Jest to rzeczywiste oprocentowanie zaciągniętego zobowiązania, które ma kluczowe znaczenie dla spłacającego. Patrząc na RRSO bardzo łatwo bowiem określić ile faktycznie będzie trzeba oddać pożyczkodawcy. Przy tym RRSO praktycznie zawsze jest znacznie wyższe od samego oprocentowania pożyczki. Skąd taka różnica? Przede wszystkim stąd, że w firmach pożyczkowych bardzo dużą część odsetek stanowią dodatkowe usługi. Z niektórych można zrezygnować i właśnie to jest kluczem do tego, aby nie przepłacić bardzo mocno. Podczas wizyty w siedzibie pożyczkodawcy najczęściej klient nie otrzyma informacji o tym, że z pewnych usług może zrezygnować. Zdobyć wiedzę należy zatem we własnym zakresie. Należy zdać sobie sprawę z tego, z których produktów należy zrezygnować, aby nie przepłacać.

Dodatkowe usługi

Firmy pożyczkowe do perfekcji opanowały sztukę doliczania opłat nawet za najdrobniejsze usługi związane z pożyczką. Dodatkowo płatna potrafi być wypłata pożyczki w gotówce, czy obsługa pracownika, który miesięczne raty odbiera bezpośrednio w domu klienta.