Kredyty samochodowe

Generuj lepszą sprzedaż

Bardzo popularnym rodzajem kredytów celowych są właśnie kredyty samochodowe, które jak sama nazwa wskazuje przeznaczone mogą być przede wszystkim na zakup samochodu. Zakres ten jest oczywiście uzależniony już od konkretnej oferty bankowej, ale w praktyce obejmuje on dosyć duże spektrum różnorodnych pojazdów, zaczynając od motocykli, a kończąc na całkiem kosztownych specjalistycznych pojazdach, które znajdują zastosowanie w przemyśle i rolnictwie.

Jak można się spodziewać kredyt samochodowy dla firm udzielany jest na nieco innych zasadach aniżeli kredyt gotówkowy. Po pierwsze konieczne jest jasne określenie celu kredytowania, czyli w tym przypadku pojazdu, który zostanie zakupiony za środki z przyznanego przez bank kredytu. Bez tego kredyt samochodowy dla firm nie może być udzielony. Inną różnicą są maksymalne kwoty kredytowania, które zwłaszcza w odniesieniu do kredytów samochodowych przewidzianych dla firm czy osób prowadzących działalność gospodarczą, mogą być całkiem spore.

Zobacz także: https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Przekazanie pieniędzy

Inaczej przedstawia się także kwestia udostępnienia środków przez bank. O ile w typowym kredycie gotówkowym środki po przyznaniu kredytu po prostu są przelewane na konto kredytobiorcy, tak tutaj mogą być od razu przekazane sprzedawcy pojazdu. Nawet sam sposób ubiegania się o kredyt samochodowy dla firm może być zupełnie inny. Zamiast do banku można bowiem udać się do dilera samochodów i tam już przy wyborze określonego pojazdu zdecydować się na jedną z ofert kredytowych.

Formy zabezpieczenia kredytu

Dotyczy to zresztą nie tylko nowych samochodów ale także i pojazdów używanych, których zakup może być i jak najbardziej często jest kredytowany w ten sposób. Pojawiają się także nowe formy zabezpieczenia kredytu samochodowego. Jednym z podstawowych i najczęściej stosowanych zabezpieczeń jest właśnie sam pojazd, który kupujemy na podstawie tego kredytu. Poza ustanowieniem samego zabezpieczenia w postaci pojazdu, banki będą często wymagać od kredytobiorców także wykupienia dodatkowych ubezpieczeń pojazdu stanowiącego zabezpieczenie kredytu bankowego.