Lokaty bankowe oraz zdolność kredytowa

Kredyt gotówkowy – wady i zalety

Lokaty bankowe oraz zdolność kredytowaJednym z najbezpieczniejszych sposobów inwestowania swoich pieniędzy, sposobów jakie można sobie tylko wyobrazić jest oczywiście lokata. Już na samym początku dokładnie wiadomo ile się na takowej lokacie zarobi, oraz kiedy wypłacone zostaną zyski. W niektórych bankach zyski z lokaty mogą być wypłacone niemalże od razu, na samym początku kiedy pieniądze są lokowane.

Zyski są oczywiście dopisywane wtedy do kwoty lokaty. Oszczędzać można także korzystając z kont oszczędnościowych. Dosyć istotną zaletą kont rozrachunkowych może być też wygodny debet, pozwalający na zaciągnięcie nie jako kredytu, w nagłych sytuacjach, które mogą się oczywiście przytrafić każdemu. Nie ma wtedy jakichkolwiek formalności, pieniądze mogą być, oczywiście do pewnego limitu wypłacone z bankomatu, czy też z kasy bankowej. Istnieje możliwość korzystania z takich udogodnień także w przypadku rachunków inwestycyjnych, kiedy to jak nigdzie indziej bardzo liczy się czas, w którym podejmowane są decyzje, tak więc także i tutaj ważna jest możliwość skorzystania z odpowiedniego debetu, dzięki któremu można sfinansować takowe transakcje.

Wysokość debetu, a zarobki

Podobnie jak przy udzielaniu kredytu, także i tutaj pod uwagę brana jest wysokość zarobków uzyskiwanych przez klienta, im wyższe wpływy na rachunek bankowy tym wyższy debet. Banki nie proponują też takich ofert inwestycyjnych każdemu. Debet w swoim rachunku bankowym warto mieć, nawet jeśli nie zamierzamy z niego korzystać, nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać, przeważnie też jest to stosunkowo tani kredyt, dotyczący niewielkich kwot pieniędzy. Bardzo dokładnie sprawdzana jest zdolność kredytowa wtedy gdy klientowi udzielany jest kredyt bankowy.

Przychody i obciążenia finansowe

Pod uwagę bierze się w pierwszej kolejności oczywiście wysokość uzyskiwanych przez klienta przychodów, ale też i wszelkiego rodzaju obciążenia finansowe, które dotyczą go bezpośrednio. Mogą być to raty innych kredytów, opłaty za zakupy ratalne, a nawet uczestnictwo w programach oszczędnościowych, w przypadku których klienci zobowiązują się do regularnego oszczędzania, czyli co miesiąc z ich wypłaty pobierana jest pewna kwota pieniędzy, co w przypadku starania się o kredyt może być potraktowane jako obciążenie, w zależności jeszcze od tego, kiedy dany program oszczędnościowy się kończy.

Więcej informacji: lokaty bankowe w BZWBK