Nowe usługi pozabankowe

Jakie są rodzaje bankowych kredytów?
Problemy banków w ostatnich latach były oczywiste i widoczne dla każdego, nawet kompletnego laika. Przyczyn globalnego kryzysu ekonomicznego i recesji w wielu gospodarkach świata, należy także upatrywać w bardzo złych mechanizmach rynkowego funkcjonowania licznych banków. W efekcie pożyczki bankowe stały się trudno dostępne, ale także same banki znacząco ucierpiały – niektóre z nich nawet zbankrutowały. Ta nowa sytuacja dała się jednak mocno we znaki wszystkim uczestnikom rynku finansowego, więc ostatecznie zwykli klienci zaczęli również miewać problemy z funkcjonowaniem na co dzień. To dało jeszcze większy impuls firmom oferujący pożyczki pozabankowe, które oczywiście działały prężnie na rynku nawet od dekady. Jednak w okresie, gdy banki udzielały kredytów każdemu, kto tylko o nie wnioskował, wybór firmy sprzedającej pożyczki poza sektorem bankowym, nie był pierwszym ani nawet drugim wyborem większości klientów.

Płynność finansowa

Sytuacja mocno odwróciła się jednak w wyniki globalnej recesji i dramatycznego wzrostu zadłużenia gospodarstw domowych. Wraz z utratą płynności finansowej, wiele osób stanęło przed dylematem opłacenia najważniejszych rzeczy dla swojej rodziny i przy kompletnym braku szans otrzymania kredytu w banku, wybór naturalnie pada na szybkie pożyczki charakteryzujące się wysokim procentem przyznawalności. Pozytywne rozpatrzenia składanych wniosków zdarzają się tutaj częściej, ponieważ firmy sprzedające pożyczki przez Internet lub w terenie, ale poza sektorem bankowym, nie są tak samo kontrolowane jak banki i nie funkcjonują nawet według tych samych procedur, ustaw oraz dyrektyw.

Umowa pożyczki

A to oznacza, że taka umowa pożyczki pomiędzy firmą a klientem jest jak najbardziej legalna jako umowa cywilno-prawna. Jeżeli klient w pełni świadomie zdecydował się pożyczyć pieniądze od prywatnej firmy, na z góry określonych warunkach – z umowy takiej musi się wywiązać i jej zapisy z pewnością będą respektowane także we wszystkich orzeczeniach sądowych – pod tym względem nic takiej umowy od umowy podpisanej z bankiem nie odróżnia.