Samodzielne inwestowanie na giełdzie. Czy to działa?

Samodzielne inwestowanie na giełdzie. Czy to działa?Wiele osób jest zainteresowanych graniem na giełdach walutowych, towarowych i nieruchomości. Pewne obrazy filmowe oraz przekonania silnie wpływają na to, że obracaniem papierami wartościowymi może się zajmować każdy i że inwestowanie, prognozowanie i zarabianie wynikają głównie z „nosa” oraz ze szczęścia. Nie jest to naturalnie prawda i wiele osób niestety miało okazję się o tym przekonać. Dlaczego samodzielne inwestycje nie są skuteczne i o wiele lepszą decyzją jest skorzystanie z instrumentów, jakie mają opracowane dla konsumentów Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych? Notowania funduszy inwestycyjnych można sprawdzić na: https://www.esaliens.pl/pl/notowania-funduszy/wyceny-funduszy/wyceny

1. Brak wiedzy

Inwestowanie na giełdzie wymaga ogromnej wiedzy. Chodzi tutaj bynajmniej o wiedzę dotyczącą rynków kapitałowych, inwestowania, dywidend i konspektów poszczególnych funduszy inwestycyjnych. Bardzo ważne okazuje się stałe śledzenie wydarzeń na świecie, możliwych decyzji politycznych oraz rezultatów międzynarodowych porozumień, które znacząco mogą oddziaływać na nastroje inwestorów. Klasyczne Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych zatrudniają odpowiednich analityków i fachowców od oceny ryzyka, którzy dokładnie potrafią analizować ryzyko inwestycyjne i określać pośrednio nastroje na rynkach!

2. Brak doświadczenia

Granie na giełdzie i inwestowanie kapitału to nie umiejętność, której w pełni się można nauczyć samodzielnie. Najlepsi doradcy inwestycyjny i zarządcy portfelów funduszy inwestycyjnych często przez wiele lat obserwują wydarzenia na giełdach i niejako „uczą się rynku”, co procentuje często w przyszłości!

3. Zbytni entuzjazm!

Wiele osób samodzielnie inwestujących zapomina, że na giełdzie można bardzo szybko stracić, a odbicie się od dna potrafi zająć nawet kilkanaście lat, lub równie dobrze nie nastąpić nigdy! Tylko rozsądna kalkulacja, estymacja ryzyka i stopy zwrotu to obiektywne informacje na temat giełdy i instrumentów inwestycyjnych!

Podsumowanie

Widać więc, iż samodzielne inwestowanie w ogóle nie ma prawa bytu w myśleniu o zgromadzeniu dużych pieniędzy, no chyba że się jest maklerem i zna się doskonale rynek!

Podobne Wpisy:

Dodaj odpowiedź