Aktualnie przeglądasz:: Uncategorized

Gdy psuje się nam samochód

Gdy psuje się nam samochód

Sytuacja finansowa przeciętna przeciętnego Polaka jest na tyle dobra, że generalnie stać go na samochód oraz utrzymanie. Nie ma jednak tak lekko – najzwyczajniej w świecie mamy problem, jeżeli nagle okazuje się, iż potrzebna jest wizyta u mechanika, wydanie na naprawę swojego samochodu relatywnie dużych pieniędzy.

Oszczędzanie na lokacie – oprocentowanie lokat bankowych

Oszczędzanie na lokacie – oprocentowanie lokat bankowych

Oszczędzanie pieniędzy nigdy nie było łatwe. Trzeba mieć naprawdę silną wolę, żeby uniknąć tęsknych spojrzeń w stronę skarbonki i tego niekończącego się uczucia, że jest przecież tyle rzeczy do kupienia i tyle okazji do wydania pieniędzy. Czy będzie to wyprzedaż w sklepie odzieżowym, chęć na nowy telewizor, cotygodniowe obiady w restauracji, czy wycieczka na Karaiby – powód do wydawania pieniędzy znajdzie się zawsze. A tych, jak wiemy, jest zawsze za mało.

Pożyczanie na ogromną skalę

Pożyczanie na ogromną skalę

W ostatnim czasie daje się zauważyć ogromny wzrost akcji kredytowej – zarówno ze strony banków komercyjnych, które pozwoli odzyskują swoją dawną pozycję i siłę, jak i ze strony firm prywatnych, które coraz ostrzej walczą między sobą o potencjalnego klienta. Najważniejsze czynniki, które wpływają na wzrost liczny wniosków kredytowych w obiegu gospodarczym to z całą pewnością spadek bezrobocia i wzrost zarobków.

Doświadczenie  inwestorów indywidualnych

Doświadczenie  inwestorów indywidualnych

W wielu krajach, które uznawane są za kraje rozwijające się giełdy papierów wartościowych istnieją od kilku czy kilkunastu lat. Zdecydowana większość osób kupujących akcje podchodzi do inwestycji jak do hazardu. Stąd powiedzenia gra na giełdzie.

Jak odczytywać wyniki funduszy obligacji?

Jak odczytywać wyniki funduszy obligacji?

Zanim zdecydujesz się na fundusz obligacji to warto najpierw poznać odpowiedź na kilka bardzo ważnych pytań. Pytania te stawiane są zarówno przez osoby inwestujące już w fundusze obligacji, jak i przymierzające się do takich inwestycji.

Możliwość lokowania pieniędzy na funduszach inwestycyjnych

Możliwość lokowania pieniędzy na funduszach inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne należą do coraz bardziej powszechnych form pozwalających na ulokowanie oszczędności. Są one tworzone i zarządzane za sprawą towarzystw funduszy inwestycyjnych lub zagraniczne spółki inwestycyjne.

Gdzie najlepiej udać się po fundusz zagraniczny?

Gdzie najlepiej udać się po fundusz zagraniczny?

Jednostki funduszy zagranicznych możemy zakupić za pośrednictwem jednego z trzech kanałów dystrybucji. Najczęściej klienci nabywają je w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych – TFI, gdzie znajdują się w tzw. funduszach funduszy (fund of funds).

Inwestycje w fundusze

Inwestycje w fundusze

Nie jest żadną tajemnicą, że 70-80% funduszy inwestycyjnych wypada znaczne gorzej aniżeli sam rynek. Ostatecznie, nawet, gdybyśmy pominęli koszty funduszy, to statystycznie 50% funduszy wypadałoby gorzej niż rynek. Warto nadmienić ,że koszty generowane przez fundusze sprawiają, że zwiększą one szansę na zysk mamy kupując pakiet różnych akcji, czy obligacji na chybił trafił, niż powierzając nasze środki instytucjom, które starają się przechytrzyć rynek.

Jak wybrać dobrą inwestycje?

Jak wybrać dobrą inwestycje?

Na takim ruchu dodatkowo może zarabia broker, należący zresztą do tej samej grupy kapitałowej, co emitent funduszu, który z założenia ma dla nas zarabiać. Fundusz inwestycyjny ukrywa koszty funkcjonowania na kilku poziomach, wiele osób inspiruje do dokonania krótkiej analizy porównującej wyniki funduszy inwestycyjnych do średnich wyników rynków, na których operują. System oceny pracy doradców inwestycyjnych to jedno z możliwości pozwalających pozyskać nam ważne informacje.

Inwestowanie bezpośrednie, czy poprzez fundusze inwestycyjne?

Inwestowanie bezpośrednie, czy poprzez fundusze inwestycyjne?

Szukasz opinii na temat funduszu inwestycyjnego, w którym posiadasz sporo udziałów? Pamiętaj, że fundusz inwestycyjny w teorii był bezpieczny, gdyż w razie krachu może zagwarantować swoim inwestorom zwrot zainwestowanych środków po okresie 5 lat. Czytając prospekt okazuje się jednak, że fundusz działający od ponad roku ma z założenia inwestować środki w akcje w USA, UK oraz UE.