Gdzie najlepiej udać się po fundusz zagraniczny?

Gdzie najlepiej udać się po fundusz zagraniczny?

Gdzie najlepiej udać się po fundusz zagraniczny?Jednostki funduszy zagranicznych możemy zakupić za pośrednictwem jednego z trzech kanałów dystrybucji. Najczęściej klienci nabywają je w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych – TFI, gdzie znajdują się w tzw. funduszach funduszy (fund of funds).

Natomiast dwa kolejne, mniej znaczące, ale równorzędne kanały sprzedaży to fundusze kapitałowe w ofercie ubezpieczycieli, czy też bezpośredni zakup jednostek u jednego z kilkudziesięciu dystrybutorów działających w Polsce.

Fundusze zagraniczne

Choć na co dzień nie przywiązujemy do tego uwagi, to największym kanałem dystrybucji dla funduszy zagranicznych są same TFI. Korzyść z inwestowania w fundusze zagraniczne poprzez TFI polega przede wszystkim na możliwości konwersji środków pomiędzy różnymi funduszami w ofercie jednego towarzystwa, w skład których wchodzą również strategie krajowe.

Fundusze inwestycyjne

Pomocą w wyborze konkretnego funduszu inwestycyjnego może być kalkulator inwestycyjny. Zdecydowanie warto korzystać z możliwości, jakie nam on daje. Za jego sprawą możliwe będzie dokonanie wyboru najlepszego rozwiązania na rynku. Niestety w przypadku TFI nie zawsze możemy liczyć na korzyść podatkową, gdyż fundusze funduszy, w których są wykorzystane rozwiązania zagraniczne, często funkcjonują w ramach innego parasola. Dystrybucję funduszy poprzez krajowe towarzystwo ma również w planach, który w tym zakresie zamierza podjąć współpracę ze Skarbiec TFI. Wiele cennych informacji w temacie dostaniemy ze stron internetowych, które pokazują jaki fundusz inwestycyjny będzie najlepszy.