Jak wybrać dobrą inwestycje?

Jak wybrać dobrą inwestycje?

 Jak wybrać dobrą inwestycje?Na takim ruchu dodatkowo może zarabia broker, należący zresztą do tej samej grupy kapitałowej, co emitent funduszu, który z założenia ma dla nas zarabiać. Fundusz inwestycyjny ukrywa koszty funkcjonowania na kilku poziomach, wiele osób inspiruje do dokonania krótkiej analizy porównującej wyniki funduszy inwestycyjnych do średnich wyników rynków, na których operują. System oceny pracy doradców inwestycyjnych to jedno z możliwości pozwalających pozyskać nam ważne informacje.

W zdecydowanej większości praca doradców, analityków jest jednak oceniana w perspektywie 3-miesięcznej. Brakuje natomiast długofalowego planowania. Zarządzający są jednak za bardzo skupieni na krótkoterminowych wahaniach, tracąc z oczu dłuższy horyzont. Skoki z waloru na walor. W rozumieniu, tzw. doradców inwestycyjnych, inwestowanie polega na skakaniu z jednych akcji na drugie.

Raporty

Raporty coś sugerują, więc musimy szybko sprzedać jeden walor i kupić inny, nim wyprzedzi nas konkurencja. Takie podejście z jednej strony, utwierdza przeciętnego odbiorcę w micie, iż inwestowanie wymaga poufnych danych, skomplikowanych analiz oraz narzędzi wspomagających proces podejmowania decyzji. Z drugiej strony, decyzje w stylu kup to, sprzedaj tamto są dla maklerów uzasadnieniem ich istnienia.

Doradca inwestycyjny

Czemu ktoś miałby zatrudniać doradcę inwestycyjnego, który by stwierdził kupujemy walor X, ponieważ jest bardzo niedowartościowany, trzymamy go, przez co najmniej 3 lata czekając, aż masy go dostrzegą i jego cena znacznie wzrośnie. Pamiętając o tak istotnych kwestiach będziemy mogli mieć pewność, że dany wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Aktualne notowania funduszy inwestycyjnych są możliwe do sprawdzenia za sprawą wielu stron internetowych. Zdecydowanie warto korzystać z możliwości, jakie nam one dają.